KURBAN VEKÂLETİ

Türk Kızılay’a, vereceğiniz vekâletle kurban bağışlarınız milyonlarca ihtiyaç sahibine ulaşacak, sevinçler dualara karışacaktır.

Kurban vekâletinizi yurt dışında kesilmek üzere Türk Kızılay’a verebilir, gönül coğrafyalarımızda bayramı bekleyen ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürebilirsiniz.
Kızılay bu yıl Kurban Bayramı’nda delegasyonları olan Somali, Sudan, Bosna, Yemen, Filistin gibi ülkelerde kurban kesilmesini ve dağıtılmasını planlamaktadır.

Kurban kesim işlemleri;
Veteriner hekim gözetiminde, vekâlet sahiplerinin isimleri okunarak, İslami kesim koşulları ve dini vecibeler gözetilerek, sertifikalı kasaplar tarafından, hijyen kurallarına uygun modern kesimhanelerde yapılmaktadır.

Kesim sonrası büyükbaş kurbanların etleri ihtiyaç sahiplerine sıcak et olarak dağıtılmaktadır.

Kurban vekâletiniz alındıktan ve kesildikten sonra sizlere SMS ve Mail yoluyla bilgilendirme yapılmaktadır.

Kurban vekâletini banka yolu ile verecek bağışçılarımızın açıklama bölümüne vekâlet sahibinin adı soyadı ve telefon numarasını yazması, bilgilendirme açısından önem taşımaktadır.

Bağışlarla ilgili daha fazla bilgi almak için yurt içinde ‘0 212 295 58 57′ – ‘0 552 168 17 17’ ve yurt dışından ‘00 90 216 168 11 22’ Türk Kızılay ücretsiz danışma ve bağış hatları nı arayabilirsiniz.

Yurt dışından göndereceğiniz kurban bağışlarınız için hesap numaralarımız;
Turkish Red Crescent Society bank account number for international donations;.

Yurt dışından kurban vekâleti vermek isteyen bağışçılarımız 115 AVRO tutarındaki kurban vekâlet bedelini aşağıdaki AVRO hesap numaramıza gönderebilirler.

Slider

Kızılay

Kamu Yararına Çalışan Kurum